Pierwsza firma w strefie w Giżycku

opublikowano: 10-03-2019, 22:00

Spółka Kostrzewa, producent automatycznych kotłów i palników na pellet, zainwestuje 19,4 mln zł.

Kostrzewa chwali się, że jest pierwszą polską firmą, która wyprodukowała w 2001 r. automatyczny kocioł i palniki na pellet. Teraz spółka znowu jest pierwsza — w Warmińsko- -Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WMSSE) w Giżycku. W ostatni piątek otrzymała decyzję o wsparciu inwestycji. Zainwestuje co najmniej 19,4 mln zł w budowę zakładu na działce o powierzchni 2,4 ha. Zbuduje halę magazynowo-produkcyjnąi wyposaży ją w maszyny, które pozwolą na automatyzację produkcji. Rodzinna firma działa w Giżycku od ponad 40 lat. Produkuje urządzenia o mocach od 8 kW do 330 kW wykorzystywane w domach i obiektach przemysłowych.

PRZETRWAŁ:
PRZETRWAŁ:
Grzegorz Smoliński, prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ostał się po ostatnim trzęsieniu ziemi zaserwowanym spółce przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Posadę straciła wtedy jego zastępczyni.

Kostrzewa to trzecia firma, która w tym roku zdecydowała się skorzystać ze zwolnień podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Nowe przepisy, które umożliwiają otrzymanie pomocy publicznej na projekty realizowane na gruncie należącym do spółki na terenie całego kraju, weszły w życie we wrześniu 2018 r. Od tamtej pory WMSSE wydała 15 decyzji o wsparciu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane