Pierwsza linia lotnicza żąda odszkodowania od Boeinga

opublikowano: 13-03-2019, 12:20

Pierwsza linia lotnicza domaga się od Boeinga odszkodowania w związku z wadliwym modelem 737 Max 8, informuje Spiegel.de.

Po katastrofie Boeinga 737 Max 8 w Etiopii i zamknięciu przestrzeni powietrznej w wielu krajach, pierwsza linia lotnicza ogłosiła roszczenia odszkodowawcze wobec producenta samolotów. Tania linia lotnicza Norwegian Air, która jest właścicielem 18 samolotów, wyśle Boeingowi "dokładny rachunek", powiedział w środę rzecznik linii.

Zobacz także

- Norwegian Air nie może ponosić kary w wymiarze ekonomicznym, ponieważ zupełnie nowy samolot nie może latać - wyjaśnił rzecznik.

W niedzielę po starcie rozbił się Boeing etiopskich linii lotniczych. Zginęło 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Wcześniej w październiku wkrótce po starcie rozbił się samolot tego samego typu indonezyjskiej linii lotniczej Lion Air. W rezultacie wiele krajów - w tym cała UE - zamknęło swoją przestrzeń powietrzną dla tych samolotów. W środę do listy dodano Nową Zelandię, Wietnam, Serbię i Egipt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu