Pierwsza selekcja w sądowym PPP

  • Anna Pronińska
opublikowano: 04-02-2014, 00:00

O udział w pionierskim przedsięwzięciu stara się pięć firm.

Warbud-Infrastruktura, WHD, Hochtief PPP Inwestycje Polskie, Mota-Engil Central Europe i Energal — te firmy pozostały w grze w postępowaniu na wyłonienie wykonawcy nowej siedziby sądu w Nowym Sączu, która ma powstać dzięki formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Na krótką listę nie dostał się jedynie Grand Zakład Usługowo- Produkcyjno-Handlowy Andrzej Grygiel, który nie spełnił warunków udziału w postępowaniu. Władze sądu jeszcze w tym tygodniu mogą rozpocząć dialog konkurencyjny.

Liczą, że w pierwszym półroczu będą mogły zaprosić do składania wiążących ofert. Budowa mogłaby się zacząć pod koniec 2015 r. Partner prywatny będzie odpowiadał za zaprojektowanie, budowę, sfinansowanie i zarządzanie gmachem sądu. Zajmie się m.in. administracją budynku, remontami, sprzątaniem i ochroną. Wynagrodzeniem będzie tzw. opłata za dostępność, co miesiąc płacona przez partnera publicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu