Pierwsza spółka z giełdy w Szanghaju na LSE

opublikowano: 17-06-2019, 10:57

Huatai Securities drożeje o ok. 3 proc. w debiucie na giełdzie w Londynie po uruchomieniu w poniedziałek systemu równoległych notowań z giełdą w Szanghaju.

Od poniedziałku, w ramach London-Shanghai Stock Connect, spółki z London Stock Exchange będą równolegle notowane na giełdzie w Szanghaju i odwrotnie. Spółki notowane w Londynie będą pierwszymi zagranicznymi dostępnymi dla inwestorów z Chin kontynentalnych. Ponad 260 z 1,5 tys. spółek notowanych na giełdzie w Szanghaju ma być dostępnych dla inwestorów w Londynie. 

Huatai Securities wycenił w piątek swoje globalne kwity depozytowe (GDR) na 20,50 USD po wcześniejszym ustaleniu widełek na 20,00-24,50 USD. W poniedziałkowym debiucie w Londynie zdrożały na początku sesji do 21,10 USD.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu