Pierwsze elektryki w Rzeszowie

opublikowano: 10-02-2019, 22:00

Na ulice stolicy Podkarpacia w lutym wjechały elektryczne autobusy — po raz pierwszy w historii.

10 pojazdów firmy Solaris obsługuje dwie popularne linie 0A i 0B. Miasto wydało na nie 30,2 mln zł, z czego większość pokryła unijna dotacja. W cenę wliczone było też zadanie dodatkowe — w ramach umowy z Rzeszowem firma Solaris Urbino, dostawca autobusów, musiał zbudować także 12 stacji do ich ładowania. To pierwszy krok w kierunku stworzenia w Rzeszowie strefy zeroemisyjnej, która będzie obsługiwana wyłącznie przez autobusy elektryczne i gazowe. Jeszcze w tym kwartale samorząd zapowiada przetarg na zakup kolejnych autobusów zasilanych gazem CNG, a następnie kolejnych autobusów elektrycznych. Rzeszów włączył się w rządową politykę dotyczącą elektromobilności. Wspólnie z PGE miasto chce wybudować kolejne pięć stacji szybkiego ładowania.

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu