Pierwsze quady z Polski - prasa

06-07-2007, 07:03

Siedem milionów złotych będzie kosztować pierwsza w  Polsce fabryka produkująca quady, która powstaje w Podgrodziu, pod Dębicą, na  Podkarpaciu. Inwestorem jest jeden z największych producentów rowerów w kraju, firma Arkus&Romet Group - pisze "Nasz Dziennik".

Jazda quadami to sport elitarny i ekskluzywny, ale znajdujący coraz więcej zwolenników. Stąd też stale rośnie zapotrzebowanie na tego typu sprzęt. Wprawdzie w ofercie poddębickiej firmy są już quady, ale sprowadzone głównie z Chin i Tajlandii - wyjaśnia gazeta i zapowiada, że wkrótce amatorzy sportu rowerowego będą mogli kupić wysokiej klasy sprzęt produkowany w Polsce.

W powstającej w Podgrodziu fabryce zostaną uruchomione dwie linie produkcyjne, będą też magazyny części gotowych i zamiennych. Inwestycja ma być gotowa w październiku br. Miesięczne możliwości produkcyjne firmy, która w fazie rozruchu zatrudni co najmniej 50 pracowników, sięgać będą około 5 tys. jednośladów. Poszerzeniem oferty ma być także produkcja skuterów i motocykli - pisze "Nasz Dziennik". (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Pierwsze quady z Polski - prasa