Pierwszy chiński fundusz BlackRock zebrał 1 mld USD

opublikowano: 08-09-2021, 07:31

BlackRock, pierwsza zagraniczna firma zarządzająca aktywami, która w pełni samodzielnie prowadzi działalność w Chinach, pozyskała 6,68 mld juanów (1,03 mld USD) dla swojego nowego funduszu inwestycyjnego, pisze Reuters.

Black Rock poinformował w środę, że nowo uruchomiony fundusz akcyjny BlackRock China New Horizon Mixed Securities pozyskał 6,68 mld juanów od ponad 111 tys. inwestorów.

„Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia tego kamienia milowego dla naszej chińskiej działalności. Dziękujemy za ogromne wsparcie ze strony inwestorów” - powiedziała w oświadczeniu Rachel Lord, szefowa BlackRock w krajach Azji i Pacyfiku.

Postępy BlackRock, największego na świecie zarządzającego aktywami, są uważnie obserwowane, ponieważ coraz więcej globalnych graczy przygotowuje się do wejścia na szybko rozwijający się, ale wysoce konkurencyjny rynek funduszy inwestycyjnych w Chinach. Otwarcie swoich oddziałów w Państwie Środka zapowiedziały już Neuberger Berman, Schroders i VanEck.

Zagraniczne firmy mają szansę na prowadzenie w pełni samodzielnej działalności w chińskim sektorze finansowym dzięki niedawnej liberalizacji przepisów. Wcześniej miały możliwość funkcjonowania na rynku tylko w ramach spółki joint venture z lokalnym partnerem.

Weź udział w warsztacie online “Alternatywne Spółki Inwestycyjne (ASI) - studium przypadku”, 5 października 2021 >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane