Pierwszy kalkulator wynagrodzeń w IT

  • DI
opublikowano: 28-07-2021, 20:00

Ile aktualnie zarabia się w branży technologii informatycznych? Pracownicy i specjaliści dowiedzą się tego z nowego bezpłatnego narzędzia.

Mijają lata, a zapotrzebowanie na pracowników w branży IT wciąż jest bardzo duże. Choć rynek prężnie się rozwija, dając tym samym nowe miejsca pracy, to wciąż boryka się z problemem braku informacji o wysokości wynagrodzenia na poziomie ofert. To powoduje, że wiele procesów rekrutacyjnych się wydłuża, a czas poświęcony na rozmowy kwalifikacyjne często bywa stracony, bo oczekiwania kandydata mijają się z ofertą pracodawcy. Zwłaszcza, że w wielu przypadkach to właśnie wysokość wynagrodzenia jest dla wielu kandydatów czynnikiem decydującym.

Jednym z najpopularniejszych źródeł informacji o bieżących stawkach są wydawane kwartalnie raporty, które dostarczają informacji na temat sytuacji rynkowej branży. Są one jednak publikowane tylko raz na trzy miesiące, a kandydaci potrzebują bardziej aktualnego źródła. Dlatego inhire.io – platforma rekrutacyjna dla specjalistów IT – oraz autor raportów IT Market Snapshot stworzyły nowe rozwiązanie: kalkulator wynagrodzeń, który umożliwia bieżący monitoring wysokości pensji specjalistów IT. Jak przekonują autorzy, jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku.

– Od dłuższego czasu publikujemy w raportach informacje na temat wysokości stawek, ale również ich jawności w ofertach pracy. Choć cyklicznie przygotowujemy raporty, zauważyliśmy potrzebę znalezienia rozwiązania, które umożliwi kandydatom i pracodawcom oszacowanie wysokości aktualnej stawki na danym stanowisku. Tak narodził się pomysł wprowadzenia na rynek kalkulatora wynagrodzeń, dzięki któremu pracodawcy i specjaliści IT nie muszą już czekać na kolejny raport, bo w każdej chwili mogą sprawdzić średni poziom zarobków na danym stanowisku na podstawie wszystkich dostępnych na rynku ofert – podkreśla Michał Gąszczyk, prezes inhire.io.

Kalkulator wynagrodzeń to bezpłatne narzędzie dostępne na stronie internetowej portalu. Jego działanie opiera się na algorytmie, który analizuje oferty pracy i w czasie rzeczywistym oblicza wysokość zarobków na danym stanowisku. Dane aktualizowane są osiem razy w ciągu doby, a średnia jest obliczana na podstawie ogłoszeń opublikowanych w ostatnich 12 miesiącach.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane