Pierwszy od 20 lat spadek sprzedaży aut w Chinach

opublikowano: 09-01-2019, 15:45

W 2018 roku sprzedaż aut spadła w Chinach o 6 proc. do 22,7 mln pojazdów, poinformowało Chińskie Stowarzyszenie Producentów Aut Osobowych (CPCA).

Spadek sprzedaży aut nastąpił w okresie spowolnienia tempa wzrostu gospodarczego w Chinach. Ford, Volkswagen, Jaguar Land Rover i General Motors informowały o spadku sprzedaży aut w Chinach w ostatnich miesiącach minionego roku.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Chińskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (CAAM) w grudniu tłumaczyło spadek sprzedaży dekoniunkturą, a także sytuacją międzynarodową, czyli konfliktem handlowym USA z Chinami. Stowarzyszenie prognozuje, że w tym roku sprzedaż aut w Chinach będzie zbliżona do ubiegłorocznej. Zwróciło uwagę, że choć popyt na auta z silnikami diesla i benzynowymi spada, to rosnący popyt na auta elektryczne pozwoli to zrekompensować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy