Pierwszy polski portfel w komórce

opublikowano: 18-10-2012, 14:21

Czekaliśmy długo, ale doczekaliśmy się. Mamy pierwszy w Polsce portfel, który można zapakować do komórki. MyWallet. Dla zainteresowanych promocje od banków i T-Mobile.

Nieczęsto zdarza się, żeby przedstawiciele zagranicznych inwestorów przyjeżdżali do Polski, by zobaczyć rozwiązania wykoncypowane przez spółkę-córkę o jakich centrali jeszcze się nie śniło. Tak jest w przypadku T-Mobile, który wspólnie z Mastercardem i kilkoma bankami, uruchomił pierwszą w Polsce i właściwie pierwszy w Europie, biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia aplikację do mobilnych płatności zbliżeniowych. Jest to zupełnie inne rozwiązanie niż zaprezentowane w poniedziałek przez Orange, który po prostu zamienia komórkę w kartę płatniczą.

T-Mobile przygotował cały portfel w formie aplikacji, do którego można „wpinać” karty bankowej, lojalnościowe, a w niedługiej przyszłości będzie można płacić nie tylko zbliżeniowo, ale zdalnie.

W MyWallet, tak program się nazywa można jak na razie włożyć dwie karty: kredytową Polbanku i debetową mBanku. Obydwa banki na zachętę dają klientom, którzy skorzystają z aplikacji Moneyback, czyli zwrot części wydatków. W Polbanku jest to 10 proc. transakcji przez trzy miesiące maximum 100 zł. Potem moneyback skurczy się do 1 proc. i 760 zł rocznie. Do kwietnia przyszłego roku karta jest bezpłatna, potem kosztować klient zapłaci 2 zł miesięcznie.

W mBanku szczególnie premiowani są nowi klienci: na starcie dostaną 50 zł, dodatkowe 50 zł za trzy pierwsze transakcje zbliżeniowe i dodatkowo 10 proc. moneyback przez sześć miesięcy nie więcej niż 180 zł. Obecni klienci nie dostaną pięciu dych na wejście.

Żeby płacić zbliżeniowo trzeba mieć telefon z antenką NFC. T-Mobile ,w ramach promowania nowej oferty, będzie sprzedawać Samsunga SIII Galaxy za 299 zł z miesięcznym abonamentem 99 zł.

Usługa będzie dostępna od 29 października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: eugeniusz twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu