Pijąc kawę, porozmawiaj o biznesie

opublikowano: 12-08-2018, 22:00

Kawiarnia Zillmann Tea&Coffee, znajdująca się w Nikiszowcu, zabytkowej dzielnicy Katowic, przy Placu Wyzwolenia, zachęca biznesmenów do odwiedzin

Swoją nazwę miejsce zawdzięcza niemieckim projektantom, Emilowi i Georgowi Zillmannom, którzy na początku XX wieku stworzyli projekt osiedla robotniczego Nikiszowiec. Dzielnica Katowic jest miejscem ciekawym i coraz bardziej popularnym, choć jeszcze nie do końca odkrytym. Kawiarnia znajduje się w „familoku”, czyli tradycyjnym, śląskim budynku mieszkalnym. Obok lokalu znajduje się wieloletni budynek poczty, a naprzeciw stoi zabytkowy kościół św. Anny. Wnętrze zachwyca wystrojem, który nawiązuje do lokalnych tradycji. Ściany z gołej, czerwonej cegły tworzą niepowtarzalny klimat. Jest też kilka elementów nawiązujących do tradycji górniczej — można zauważyć telefon, którego używano kiedyś w kopalni, i fotele zrobione ze starych wózków górniczych. Na ścianach wiszą obrazy śląskich artystów, które można nie tylko podziwiać, ale i zakupić. To kolaże i malowidła nawiązujące do lokalnego folkloru i tradycji, z elementami industrialnymi.

Marcin Czubak chwali się swoim biznesem.

— Zillmann to kameralna kawiarnia, która świetnie prosperuje. Nikiszowiec — piękny i stary — jest esencją Katowic. Nie tylko wnętrze lokalu jest klimatyczne, cała kamienica jest zabytkowa. Gdy dostałem propozycję otworzenia lokalu w tej dzielnicy, od razu przyjąłem ofer tę — mówi właściciel kawiarni.

Zillmann Tea&Coffee, położona niedaleko centrum Katowic, jest dogodnym miejscem do realizacji rozmów zarówno towarzyskich, jak i tych biznesowych.

Oferta kawiarni jest bardzo różnorodna. Spróbować tam można autorskich lodów rzemieślniczych pod nazwą Czubakolove, które cieszą cię coraz większą popularnością. Firma współpracują z kilkoma cukierniami. Do wyboru są też znakomite kawy i herbaty, można spróbować lemoniad i koktajli. Posmakować można też alkoholi: win (planowane jest poszerzenie oferty o dobre, polskie wina), piw z browaru czeskiego, jak i tych z samego Śląska. Właściciele kawiarni chętnie współpracują z lokalnymi dystrybutorami. Stąd też pomysł na włączenie do oferty gastronomicznej przekąsek i potraw z regionu. Planowane jest też powstanie nowej filii Zillmann Tea&Coffeew jednej z mysłowickich dzielnic.

Partnerem publikacji jest

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu