Piłka wpadnie na NewConnect

MZAT
opublikowano: 27-03-2012, 15:50

Portal Goal.pl przymierza się do oferty prywatnej. Będzie przejmował futbolowych konkurentów.

Piłka jest okrągła, bramki są dwie, ale serwisów internetowych o futbolu – cała masa. W sieciowej lidze piłkarskiej o mistrzostwo chce powalczyć portal Goal.pl. Do ataku ma posłużyć 1 mln zł z planowanej oferty prywatnej.
- Na NewConnect chcemy wejść na przełomie 2012 i 2013 r. Pieniądze z emisji wydamy w większości na przejęcia mniejszych serwisów, pasujących do naszej oferty. Jesteśmy już w trakcie rozmów – mówi Piotr Wąsowski, jeden z głównych udziałowców spółki (ma 35 proc. akcji), a jednocześnie prezes notowanego na małym parkiecie Digital Avenue.
Goal.pl ruszył w sieci w ubiegłym roku. Pod tym szyldem kryje się jednak kilkanaście innych serwisów, poświęconych m.in. polskiej kadrze i ligom zagranicznym, działających od blisko dekady. W grupie pojawili się niedawno nowi zawodnicy.
- Uruchomiliśmy niedawno mobilną wersją serwisu, od 2 tygodni testujemy też serwis wideo, na którym można oglądać bramki ze wszystkich lig zagranicznych. Pełną parą powinien ruszyć za miesiąc – mówi Piotr Wąsowski.
Spółka spodziewa się, że przy okazji piłkarskiego Euro zainteresowanie futbolem skokowo wzrośnie.
- Polsce jeszcze daleko pod względem liczby aktywnych kibiców do rozwiniętych rynków, jak Niemcy czy Hiszpania. Potencjał wzrostu jest ogromny, kibiców na stadionach przybywa, przybędzie ich też w internecie – mówi Piotr Wąsowski.
Serwis w tym roku ma osiągnąć 2 mln zł przychodów i ok. 250 tys. zł EBITDA. Na razie zarabia głównie na reklamach.
- Będziemy zarabiać także na wersji mobilnej i e-sklepie z biletami i akcesoriami piłkarskimi, który ruszy jeszcze w tym roku. Dużą część przychodów zapewnią partnerzy z rynku bukmacherskiego, który odradza się po czystce urządzonej przez rząd – mówi Piotr Wąsowski.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Piłka wpadnie na NewConnect