Pilotaż laptopów dla szkół

MEW
opublikowano: 22-07-2011, 00:00

Jeśli ustawa ujrzy światło dzienne, da zarobić producentom sprzętu i infrastruktury.

Jeśli ustawa ujrzy światło dzienne, da zarobić producentom sprzętu i infrastruktury.

Nie ma jeszcze ostatecznej wersji ustawy, która zakłada konwersję 3,5 mld zł opłat od operatorów za licencje na UMTS (telefonia komórkowa trzeciej generacji). Ale jest już pilotaż, który organizuje Związek Importerów i Producentów Sprzętu Branży RTV i IT. Sprzęt komputerowy pilotażu zapewniła firma Toshiba. Pilotaż ruszył w ubiegłym tygodniu w gminie Nidzica.

Według wcześniejszych planów, 2 mld zł miałyby zostać przekonwertowane na inwestycje operatorów telekomunikacyjnych, a 1 mld zł ma iść na laptopy dla szkół. Ta ustawa może być gratką dla producentów sprzętu.

— Jeśli ustawodawca zdecyduje się na laptopy, to producenci, którzy mają fabryki w Europie, tacy jak Dell czy Lenovo, powinni na tym skorzystać. Ale wszystko zależy od tego, jak sformułowane będzie zamówienie publiczne — mówi Stefan Kamiński, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Informatyki i Telekomunikacji.

Nie wiadomo, czy ustawa w ogóle wejdzie w życie — opóźniają się prace legislacyjne wewnątrz rządu, a powszechnie uważa się, że ustawa miała być zachętą przed wyborami parlamentarnymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pilotaż laptopów dla szkół