Pinggao chwali się kontraktem z PSE

Dla Chińczyków to pierwszy taki kontrakt w historii. Za 350 mln zł wybudują linię przesyłową dla Polskich Sieci Energetycznych.

PSE, czyli operator krajowej sieci energetycznej, dysponuje budżetem inwestycyjnym, który działa na wyobraźnię.

W ramach inwestycji zaplanowanych do uruchomienia do 2017 r. ma jeszcze do zakontraktowania zlecenia na 2-3 mld zł. Nic dziwnego, że przetargami operatora interesują się nie tylko firmy krajowe, ale również zagraniczne. Pinggao Group z Chin uczestniczyła w trzech przetargach PSE, jeden właśnie wygrała.

Za 350 mln zł wybuduje linię 400 kV Żydowo Kierzkowo — Słupsk, wraz ze stacją i instalacją transformatorową. To pierwsza inwestycja elektroenergetyczna Pinggao w Polsce, a z wypowiedzi jej przedstawicieli wynika, że może nie być ostatnia. Firma będzie walczyć o kolejne. — Żydowo Kierzkowo — Słupsk to będzie projekt, którym będziemy mogli się pochwalić nie tylko przed Polską, ale przed całą Europą — podkreślaXu Xiaofei, wiceprezes Pinggao.

W Chinach Pinggao ma znakomitą pozycję. To spółka córka Chińskiego Operatora Systemu Przesyłowego, czyli odpowiednika PSE w Chinach, zaopatrującego w energię elektryczną ponad miliard osób na świecie. W Polsce Pinggao ma wsparcie Bank of China, który daje firmie niezbędne w polskich przetargach gwarancje bankowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu