Pioneer zapoluje na dywidendy

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 17-02-2015, 00:00

Najstarsze TFI na rynku zaoferowało fundusz, który okazji do zarobku poszuka na całym świecie. Skupi się na dywidendach.

Pioneer Dywidendowy, bo taką nazwę nosi nowalijka produktowa, nie będzie polował na zyski spółek samodzielnie. W jego portfelu znajdą się zagraniczne fundusze z grupy Pioneera: European Equity, Global Equity, Global Multi- Asset oraz Real Assets. Ich strategia to inwestowanie w takie instrumenty finansowe, które regularnie przynoszą zyski w formie dywidend, odsetek, a także premii od wystawianych opcji.

— Fundusz będzie wykorzystywać różnice, jakie występują na światowych rynkach. Dzięki temu uniezależni klienta od jednego rynku czy klasy aktywów i zapewni mu w miarę przewidywalny dochód — tłumaczy Piotr Szulec, dyrektor ds. komunikacji inwestycyjnej Pioneer Pekao TFI. Fundusz nie będzie wypłacał dochodu w gotówce, lecz w jednostkach uczestnictwa. Minimalna kwota inwestycji to 1 tys. zł, a każda kolejna 500 zł.

Tzw. target funds niebawem zaoferuje także Aviva Investors. Fundusz Multi Strategy Target Return ma zarabiać o 5 pkt. proc. więcej niż depozyt, i to bez względu na koniunkturę. W jego portfelu mogą się znaleźć zarówno akcje, jak i obligacje z całego świata.

Przy doborze poszczególnych klas aktywów brana jest pod uwagę ich płynność. I choć firma nie gwarantuje osiągnięcia deklarowanego celu, to jednak zaletą tego funduszu jest jasny i klarowny przekaz — klient wie, na co może liczyć i z czego powiernika rozliczać. Drugi z funduszy ma zarabiać 4 pkt proc. powyżej inflacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu