Pionier analizy technicznej zaczyna mieć obawy

opublikowano: 27-06-2018, 13:08
aktualizacja: 27-06-2018, 13:10

Ralph Acampora, jeden z pionierów handlu akcjami bazującego na analizie technicznej, ma coraz większe obawy związane z ostatnimi zmianami na rynkach akcji w USA.

Acampora uważa, że ostatnie zmiany zaczynają sygnalizować wygasanie byczej dynamiki na amerykańskich rynkach akcji. Szczególnie jest to widoczne na średniej Dow Jones, która w poniedziałek zakończyła sesję poniżej 200-dniowej średniej ruchomej po raz pierwszy od czerwca 2016 roku. Powodem jest pogłębiająca się przecena niektórych wchodzących w jej skład blue chipów.

Zobacz więcej

youtube.com

- Sprzedaję kiedy główne poziomy wsparcia są przełamywane. Popatrzcie na przykład na Caterpillar. Dow Industrial przełamał krótkoterminowe wsparcie wczoraj, robi się bardzo nieprzyjemnie – powiedział Acampora.

W poniedziałek notowania akcji Caterpillar weszły w fazę rynku niedźwiedzia, czyli spadły o 20 proc. od ostatniego szczytu. Przecena akcji producenta ciężkiego sprzętu budowlanego to skutek m.in. obaw wywołanych wzrostem napięcia w relacjach między USA i ich największymi partnerami handlowymi.

W ubiegłym tygodniu Acampora mówił, że sytuacja na rynkach akcji powinna skłaniać inwestorów do zwiększenia ostrożności i głębszej analizy podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

- Są pewne obszary, które nieźle się trzymają, więc nie ma powodów, aby sprzedawać. Ale jak wspomniałem, trzeba być bardzo selektywnym – mówił analityk. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu