Piotr Dardziński prezesem Łukasiewicza

opublikowano: 01-04-2019, 22:00

Wystartowała Sieć Badawcza Łukasiewicz. Połączonymi instytutami badawczymi będzie zarządzał Piotr Dardziński, dotychczasowy wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, który od początku był zaangażowany w realizację projektu.

Pod jego kuratelą znajdzie się 37 instytutów podlegających wcześniej głównie pod Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (m.in. COBRO — Instytut Badawczy Opakowań i Instytut Lotnictwa w Warszawie) oraz spółka PORT — Polski Ośrodek Rozwoju Technologii. Dodatkowo utworzone zostanie Centrum Łukasiewicz odpowiadające za administrację i relacje sieci z przemysłem.

— Naukowcy będą odpowiadać na potrzeby firm, ale też samodzielnie je definiować i wskazywać możliwości rozwoju biznesu poprzez nowe technologie — podkreślał Piotr Dardziński podczas niedawnej konferencji prezentującej założenia „Łukasiewicza”.

W ministerstwie odpowiadał za współpracę nauki i biznesu, nadzorował m.in. działania Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, uczestniczył w pracach nad pierwszą i drugą ustawą o innowacyjności, a także ustawą o doktoratach wdrożeniowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu