Piotrowska-Oliwa: nie mam związku z taśmami

GRA, PAP
opublikowano: 2014-06-25 17:15

Grażyna Piotrowska-Oliwa, była prezes PGNiG jest oburzona słowami premiera.

- Afera podsłuchowa ma związek z osobami, które działały w dziedzinie połączeń gazowych między Polska a Rosją – powiedział w Sejmie premier Donald Tusk.

To nawiązanie do zeszłorocznej afery związanej z podpisaniem memorandum gazowego, czyli zobowiązania się EuRoPolGazu (polsko-rosyjskiej spółki) i Gazpromu do przeanalizowania, czy sensowne byłoby poprowadzenie nowego gazociągu, tzw. pieriemyczki, z pominięciem Ukrainy.

O memorandum nie został poinformowany ani ówczesny minister skarbu Mikołaj Budzanowski, ani premier Donald Tusk. Ten pierwszy został więc zdymisjonowany, a wraz z nim prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa.

W wystąpieniu w Sejmie premier odwołał się do tej afery.

- Każdy, kto interesował się na tej sali problemem tzw. pieremyczki, czyli połączenia gazowego, które miało omijać Ukrainę, pamięta także zdarzenia, z którymi związane są niektóre osoby pojawiające sie w kontekście afery podsłuchowej" - wyjaśniał premier Donald Tusk.

Grażyna Piotrowska-Oliwa, po zeszłorocznej dymisji, zasiada dziś m.in. w radzie nadzorczej Hawe, spółki telekomunikacyjnej, w której akcjonariuszem jest Marek Falenta. Biznesmen został we wtorek zatrzymany w związku z aferą podsłuchową, o której pisze od ponad tygodnia „Wprost”.

Menedżerka jest oburzona słowami premiera.

- Wprawdzie premier nie użył w swojej wypowiedzi mojego nazwiska, ale dzwonią do mnie dziennikarze z prośbą o komentarz. To dowód, że dla opinii publicznej wypowiedź szefa rządu wskazuje jednoznacznie na mnie. A ja w swojej działalności nie dałam nigdy podstaw do tego typu insynuacji. Są skandaliczne i niezrozumiałe. Są szukaniem powiązań tam, gdzie ich nie ma. Jestem tym dogłębnie oburzona, ponieważ nie mam żadnego związku ze sprawą taśm. Jedyny związek jest taki, że zasiadam w radzie nadzorczej firmy Hawe, w której akcjonariuszem jest Marek Falenta – mówi Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Grażyna Piotrowska-Oliwa (fot. Puls Biznesu, GK)
Grażyna Piotrowska-Oliwa (fot. Puls Biznesu, GK)
None
None