PIR rekrutuje z górnej półki

Drugi dyrektor inwestycyjny już jest, na ostatniej prostej jest też rekrutacja dwóch wiceprezesów.

PIR montuje dream team. Jak zatrudniać, to najlepszych. Takiej zasadzie, jak zapewnia, hołduje Mariusz Grendowicz, który od marca tworzy i układa Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR). Na stanowisko dyrektora inwestycyjnego zrekrutował właśnie Marcina Piaseckiego, ostatnio dyrektora w Kulczyk Investments w Londynie, a wcześniej — bankiera inwestycyjnego z doświadczeniem z Paryża, Londynu i Abu Zabi.

Zobacz więcej

IDZIE WSPARCIE: Już wkrótce prezes Mariusz Grendowicz dostanie wsparcie. Rada nadzorcza PIR ma już dwóch faworytów na stanowiska wiceprezesów. [FOT. WM]

„Pan Marcin Piasecki wniesie kompetencje, jakich w Polsce jest niewiele. Chodzi zwłaszcza o doświadczenie w przygotowaniu i realizacji transakcji podobnych do takich,jakie mamy realizować” — podkreśla w komunikacie Mariusz Grendowicz.

Dyrektorem inwestycyjnym w PIR jest już Joanna Budzińska-Lobnig, zrekrutowana w lipcu.

Z doświadczeniem z grupy HVB i Commerzbanku będzie odpowiadać za projekty infrastrukturalne. Trwa nadal rekrutacja na stanowiska dwóch wiceprezesów.

Z naszych informacji wynika, że po serii rozmów z kandydatami, które przeprowadzono w drugiej połowie sierpnia, rada nadzorcza PIR ma już dwóch faworytów.

— Ustalane są jeszcze szczegóły — mówi nasz rozmówca.

W drugiej połowie września pracę rozpocznie już w pełnym składzie rada nadzorcza PIR. 20 września dołączy do niej pięć nazwisk. Mistrzowskich. Znaleźli się bowiem w tym gronie specjaliści od fuzji i przejęć, bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej, funduszy inwestycyjnych, prawnicy, menedżerowie i przedsiębiorcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PIR rekrutuje z górnej półki