PiS krytykuje Tuska za zaniedbywanie Gdańska

DI, PAP
opublikowano: 20-01-2008, 17:49

W liście otwartym do premiera, gdańscy działacze PiS krytykują Donalda Tuska za zaniedbywanie Gdańska.

List do szefa rządu przekazano dziennikarzom na niedzielnej konferencji prasowej. Pod pismem podpisali się radni PiS sejmiku województwa pomorskiego oraz rady miasta Gdańska.

Największe pretensje mają działacze PiS do rządu premiera Tuska o zapowiedź obcięcia funduszy na budowę Europejskiego Centrum Solidarności. W ubiegłym tygodniu ministerstwo kultury poinformowało prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza o planie zmniejszenia dotacji na ten cel o 12 mln euro.

"ECS to projekt fundamentalny dla zachowania dziedzictwa +Solidarności+ i upowszechnienia jej dorobku. W dziedzinie kultury to sztandarowa inwestycja naszego kraju o znaczeniu wykraczającym poza granice nie tylko Polski, ale i Europy" -napisali działacze PiS.

W piśmie działacze obarczają też PO winą za to, że Gazoport, który chciał mieć u siebie Gdańsk, ostatecznie powstanie w Świnoujściu. Wspominają też o tzw. Trasie Sucharskiego, która pozwoli połączyć obwodnicę Gdańska z portem. Ostatnio minister infrastruktury odmówił zakwalifikowania trasy do dróg krajowych, co pomogłoby zdobyć środki na inwestycję.

"Mija dopiero drugi miesiąc sprawowania władzy przez obecny Rząd, a już mamy do czynienia z szeregiem niebezpiecznych dla Gdańska zapowiedzi" - powiedział PAP sekretarz gdańskiego zarządu PiS i jednocześnie radny sejmiku województwa pomorskiego, Piotr Zwara. - "A przecież pan Tusk sam pochodzi z Gdańska i niejednokrotnie deklarował swoją miłość do tego miasta" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane