Pitera: PO zgłosi poprawki do ustawy o CBA

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-02-2006, 14:14

Platforma Obywatelska ma poprawki do projektu ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, bez których ten urząd nie ma szans być bezstronnym - powiedziała w czwartek w Sejmie Julia Pitera (PO).

Platforma Obywatelska ma poprawki do projektu ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, bez których ten urząd nie ma szans być bezstronnym - powiedziała w czwartek w Sejmie Julia Pitera (PO).

Posłanka przekonywała, że walka z korupcją jest niezbędna, ale na wielu płaszczyznach - nie tylko ściganie i karanie, ale także prewencja, czyli usuwanie "korupcjogennych", złych i niejasnych przepisów.

Projekt ustawy o CBA - jak zauważyła Pitera - nie zawiera regulacji o zakazie zatrudnienia funkcjonariuszy Biura w innych miejscach, tak jak to przewidują np. ustawy o NIK, czy o Służbie Celnej. Nie ma także - mówiła - zakazu przynależności funkcjonariuszy do partii politycznych, bycia posłem, senatorem, czy radnym, co - jej zdaniem - powoduje, że ten urząd nie ma szans być uznany za apolityczny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane