PKB ostudził entuzjazm na Wall Street

opublikowano: 27-01-2017, 22:29

Piątkowa sesja za oceanem zakończyła się przewagą spadków głównych indeksów giełdowych notowanych na Wall Street.

Dolar osłabił się, a obligacje skarbowe zyskiwały na wartości, po tym jak opublikowane dane wskazały na osłabienie w czwartym kwartale wzrostu gospodarczego, co nieco ostudziło entuzjazm inwestorów, który nadawał ton rynkom od czasu wyboru Donalda Trumpa na prezydenta.

Amerykański rynek akcji, pomimo przewagi podaży, niewiele się zmienił i indeksy utrzymały się w okolicach historycznych szczytów, do czego przyczyniły się wyniki finansowe spółek.

W czwartym kwartale tempo wzrostu gospodarczego w USA wyniosło 1,9 proc. w ujęciu rocznym i było niższe od oczekiwań, które kształtowały się na poziomie 2,2 proc. Kwartał wcześniej wzrost gospodarczy był wyraźnie wyższy, bo wyniósł 3,5 proc.

Ostatecznie indeks Standard&Poor’s zakończył spadkiem o 0,09 proc., Dow Jones Industrial Average zniżkował o 0,04 proc. zaś Nasdaq zyskiwał 0,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / PKB ostudził entuzjazm na Wall Street