PKB schłodził nastroje

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 22-12-2010, 16:08

Słabsze od prognoz dane o wzroście gospodarczym w USA przyczyniły się na otwarciu do wyhamowania wzrostów.

Po pół godziny handlu S&P 500 zwyżkuje ponad 0,1 proc.,  a Dow Jones i Nasdaq rosną o setne części proc.

- Rynek jest wykupiony i możemy zaobserwować pierwsze sygnały, ze siła wzrostów jest na wyczerpaniu. Potencjał zwyżek jest niewielki, a rynek będzie podatny na korektę w pierwszych tygodniach nowego roku – studzą nastroje w dzisiejszym raporcie analitycy UBS AG Michael Riesner i Marc Mueller.

Od początku grudnia indeks szerokiego rynku S&P500 zyskał 6,3 proc.

Końcowy odczyt PKB za III kwartał wskazał, ze gospodarka rozwijała się w tempie 2,6 proc. Choć to nieco lepiej, niż wynikało z poprzedniego oszacowania, to jednak ekonomiści spodziewali się, że tempo wzrostu sięgnęło 2,8 proc.

O prawie 8 proc. drożeją papiery Walgreen. Największa sieć aptek w USA podała, że w zakończonym kwartale zarobiła na czysto 62 centy na akcję, podczas gdy analitycy oczekiwali zysku sięgającego jedynie 54 centów.

O 6 proc. zniżkuje natomiast Nike. Największy na świecie producent obuwia sportowego podał, że zamówienia na okres do kwietnia wzrosły o 11 proc., podczas gdy analitycy sądzili, ze będzie to więcej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane