PKB zależy od dostępu do internetu

opublikowano: 29-01-2014, 00:00

Barometr „Pulsu Biznesu”

Jeśli Polska przyspieszy rozwój infrastruktury szerokopasmowej, to wkład internetu w wytworzenie PKB zwiększy się do roku 2020 z obecnych 3 do około 9,5 proc. Bardziej efektywna e-gospodarka da nam 200 mld zł, innowacyjne firmy i miejsca pracy — wynika z raportu „Cyfrowa przyszłość Polski” przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte i Amarach Research na zlecenie UPC Polska.

— Internet, jak kiedyś elektryczność, rewolucyjnie zmienia krajobraz gospodarki i jej perspektywy. Rząd powinien wspierać wszelkie działania na rzecz cyfryzacji, nie tylko dlatego, że zwiększa to poziom dobrobytu, ale również dlatego, że w ten sposób buduje innowacyjność i konkurencyjność kraju na rynku międzynarodowym — mówi Dariusz Nachyła, ekspert TMT (technologie, media i telekomunikacja) w Deloitte.

W 2013 r. dwóch na trzech dorosłych Polaków korzystało z sieci. W roku 2007 było ich mniej niż połowa.

Niemniej — według „The Digital Agenda Scoreboard 2013” — jesteśmy jednym z pięciu najniżej pod względem cyfryzacji punktowanych krajów w UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu