PKM Duda o zadłużeniu

KZ
27-08-2014, 08:06

PKM Duda zawarł z Raiffeisen Bankiem umowę limitu kredytowego o wartości do 83 mln zł na refinansowanie zadłużenia kredytowego wynikającego z Umowy Konsorcjalnego Kredytu Konsolidowanego (UKKK) oraz kredytu podporządkowanego (UKN) wraz ze zmianą struktury długu.

Nowa umowa finansowania zawarta między Spółką i RBP przewiduje udzielenie Spółce kredytu inwestycyjnego na kwotę 50 mln zł, przyznanie limitu obrotowego na łączną kwotę 26,5 mln zł oraz limitu na transakcje na rynku terminowym w wysokości 6,5 mln zł. Łączne suma limitów kredytowych przyznanych spółce wynosi 83 mln zł.

Kredyt inwestycyjny został udzielony do końca 2019 r. i zakłada spłatę zadłużenia w kwartalnych ratach po 2,5 mln zł przez 5 lat z pierwszą ratą spłaty przypadającą na 31 marca 2015 r. Kredyt inwestycyjny ma być przeznaczony na refinansowanie zadłużenia w ramach UKKK i UKN - kredytów, które zostały udzielone spółce w 2009 r. w ramach postępowania naprawczego i układu z bankami-wierzycielami.

W ramach udzielonego limitu obrotowego Spółka będzie miała możliwość skorzystania do 31 października 2016 r. z dwóch kredytów rewolwingowych/ obrotowych, z których jeden w znacznej części będzie przeznaczony na refinansowanie pozostałej części zadłużenia w ramach UKKK i UKN. W ramach przyznanego limitu obrotowego spółka ma też możliwość wykorzystania gwarancji bankowych w zł lub walucie obcej do kwoty stanowiącej równowartość 4 mln zł.

- Nowa umowa kredytowa nie tylko wydłuża terminy płatności naszych dotychczasowych kredytów, co pozwoli rozłożyć ciężar spłat na mniejsze raty, ale też dzięki karencji przesuwa spłatę dwóch najbliższych rat kapitału z września i grudnia na koniec I kwartału 2015 r. Dzięki temu Spółka ma większy komfort prowadzenia działalności – powiedział Rafał Oleszak, wiceprezes PKM Duda.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKM Duda o zadłużeniu