PKN Orlen chce obniżyć wynagrodzenie Elektrobudowy

opublikowano: 28-05-2019, 07:55

PKN Orlen żąda obniżenia wynagrodzenia należnego Elektrobudowie z tytułu umowy o projektowanie, dostawę i budowę instalacji metatezy w rafinerii w Płocku.

Koncern gotów jest zapłacić 132,4 mln zł oraz 22,6 mln EUR, czyli o 11 tys. zł i 3,7 mln EUR (15,9 mln zł) mniej niż pierwotnie zakładano.

To konsekwencja tego, że Elektrobudowa według Orlenu wykonała zadanie w sposób odmienny od wskazanego w pierwotnej dokumentacji projektowej.

Niezależnie od tego żądania, spółka wystosowała do Orlenu projekt porozumienia. który według spółki powinien być podstawą ostatecznego i kompleksowego rozliczenia umowy, celem zawarcia ugody.

"Kwoty wskazane w oświadczeniu Zamawiającego są odpowiednio ujęte w projekcie porozumienia wysłanym przez Spółkę i wzajemnie się kompensują ze zgłoszonymi wcześniej przez Spółkę roszczeniami z tytułu robót dodatkowych zrealizowanych przez Spółkę w związku z wykonywaniem Umowy" - podała Elektrobudowa.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu