Czytasz dzięki

PKN Orlen planuje w 2020 r. emisję obligacji do 1 mld zł

PAP
opublikowano: 28-10-2020, 19:25

W 2020 r. PKN Orlen planuje emisję obligacji do 1 mld zł - podała w środę spółka. Środki z emisji miałyby być wykorzystane m.in. na bieżące projekty inwestycyjne zgodne z przyjętą strategią osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 r.

Ze względu na strategię osiągnięcia neutralności PKN Orlen rozważa wprowadzenie do emisji elementów ESG, czyli opartych na ocenie zaangażowania emitenta w obszarze zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu - podkreśliła spółka.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen
Fot. Marek Wiśniewski

Plany spółki obejmują emisję obligacji na okaziciela z 5-letnim okresem zapadalności na rynku polskim. Zostałaby ona skierowana do inwestorów instytucjonalnych i przeprowadzona w ramach umowy istniejącego krajowego programu emisji obligacji spółki, którego założenia są obecnie aktualizowane.

Przeprowadzenie emisji obligacji będzie uzależnione od podjęcia stosownych zgód korporacyjnych, jak i z zastrzeżeniem wystąpienia odpowiednich warunków na rynku dłużnych papierów wartościowych - poinformował PKN Orlen.

"Od transformacji energetycznej nie ma odwrotu. Traktujemy ją nie tylko jako wyzwanie, ale i szansę na rozwój. Jako pierwszy koncern paliwowy w Europie Środkowej przedstawiliśmy konkretny plan osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 r. i skutecznie go realizujemy" - zaznaczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Jak podkreślił, koncern ma stabilną sytuację finansową, którą wzmacnia m.in. poprzez dywersyfikację źródeł przychodów. "Na bieżąco obserwujemy także rynek i szukamy potencjalnych okazji do pozyskania finansowania na korzystnych warunkach. Zgodnie z zapowiedziami chcemy koncentrować się m.in. na obligacjach zrównoważonego rozwoju, stąd plany wprowadzenia do emisji elementów z obszaru ESG" – zaznaczył Obajtek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane