PKN Orlen: Wiedomosti piszą nieprawdę

DI
opublikowano: 27-06-2013, 07:59

Zawarte w artykule rosyjskiego dziennika Wiedomosti informacje są nieprawdziwe i nie mają potwierdzenia w faktach, głosi oświadczenie PKN Orlen.

Z nieznanych PKN ORLEN powodów, serwis vedomosti.ru wymienia i wiąże różne, rzekomo prowadzone projekty z kwestią podpisanych ostatnio kontraktów z firmą Rosnieft na zakup ropy naftowej do rafinerii w Polsce (w lutym 2013 r.) oraz w Czechach (w czerwcu br.) - pisze w oświadczeniu polska spółka.

PKN Orlen podkreśla, że wbrew temu co sugerują vedomosti.ru, zawarcie kontraktów na dostawy ropy nigdy nie było warunkowane jakimikolwiek zobowiązaniami polskiej spółki wobec Rosnieftu dotyczącymi realizacji wspólnych projektów czy też sprzedaży jakichkolwiek aktywów.

- Pragniemy kategorycznie podkreślić, iż PKN ORLEN S.A. nie prowadzi żadnych działań zmierzających do zbycia udziałów w spółce ORLEN Lietuva. Koncern nie bierze i nie jest również zainteresowany udziałem w projekcie sprzedaży paliw na Białorusi, w Polsce i w Niemczach, który miałaby funkcjonować pod marką Rosnieft. Nie są też prowadzone żadne rozmowy z firmą Rosneft na temat innych kontraktów na dostawy ropy dla PKN ORLEN – głosi oświadczenie.

Polska spółka zapowiada, że zwróci się do wydawcy serwisu vedomosti.ru o sprostowanie nieprawdziwych informacji zamieszczonych w artykule pt. „PKN ORLEN pcha się pod skrzydła Rosnieftu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane