PKN zmienił zasady emisji

Sebastian Gawłowski
09-07-2001, 00:00

PKN zmienił zasady emisji

NWZA PKN Orlen podjęło uchwałę o zmianie zasad emisji obligacji do kwoty nie przekraczającej 700 mln zł. Będzie to emisja wielokrotna. Środki z niej koncern chce wykorzystać na finansowanie bieżącej działalności.

Uczestnicy walnego zgromadzenia płockiego koncernu wyrazili zgodę na wielokrotną emisję obligacji spółki do kwoty nie przekraczającej 700 mln zł. Jednocześnie utraciła moc uchwała WZA z 14 maja w sprawie jednorazowej emisji obligacji tej samej wartości. Udziałowcy koncernu przyjęli także skonsolidowane sprawozdanie finansowe grupy kapitałowej PKN Orlen za rok 2000, zamykające się zyskiem netto wysokości ponad 804,85 mln zł.

Akcjonariusze koncernu uchwalili wielokrotną emisję obligacji do kwoty zadłużenia z tytułu wyemitowanych i nie wykupionych obligacji, nie przekraczającej limitu 700 mln zł. Wcześniejszy zapis o jednokrotnej emisji obligacji komplikował emisję papierów dłużnych na kwotę potrzebną do finansowania bieżącej działalności.

Specjaliści wskazują, że płocka spółka nadal potrzebuje znacznych nakładów inwestycyjnych i środków na sfinansowanie trzech priorytetowych kierunków rozwoju przedstawionych w strategii do 2010 roku. Program dotyczy kierunków rozwoju koncernu w produkcji rafineryjnej i petrochemicznej. Duży nacisk położony zostanie na modernizację i rozbudowę sieci detalicznej oraz systemów logistycznych. Przedstawiony przez zarząd PKN program zostanie zaopiniowany przez radę nadzorczą na początku sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKN zmienił zasady emisji