PKO BP będzie przejmował selektywnie

opublikowano: 13-11-2017, 16:46
aktualizacja: 13-11-2017, 16:47

- To nasz tajny sos - tak o przejęciach mniejszych biznesów przez PKO BP mówi w Pulsie Dnia jego wiceprezes Bartosz Drabikowski. Jego zdaniem ten "magiczny składnik" pomaga w osiąganiu dobrych wyników finansowych.

Zdaniem Drabikowskiego istotniejsze jest jednak co innego. - Bardzo konsekwentne wdrożenie strategii. Strategia oparta na wzroście organicznym. Od wielu kwartałów regularnie rośniemy, przede wszystkim mocna jest akcja kredytowa - mówi Drabikowski. W sprawie przejęć mówi, że mają być selektywne, ale rentowne.

Jednocześnie Drabikowski dementuje informacje o rzekomym przejęciu którejś z instytucji finansowych w krajach bałtyckich. - Nie jesteśmy aktywni w tamtym obszarze geograficznym, ani w tym obszarze biznesowym. Natomiast oczywiście nie wykluczamy przejęć, to jest jeden z elementów naszej strategii. Jeżeli się zdąży coś ciekawego w Polsce, czy w regionie, oczywiście się temu przyjrzymy - mówi wiceprezes PKO Banku Polskiego.

Bartosza Drabikowskiego pytamy też o:
- ekspansję zagraniczną i obecność na rynku azjatyckim
- inwestycje w nowe technologie, start-upy i fintechy
- split-paymant

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu