PKO BP daje na lokacie 1,918 proc.

opublikowano: 17-10-2018, 22:00

Bankowy potentat proponuje symboliczną lokatę. Każdemu i bez ograniczeń kwotowych, ale tylko na nowe środki.

Największy polski bank postanowił uczcić 100 lecie odzyskania niepodległości po okresie zaborów tak, by również klienci coś z tego mieli. Do 30 listopada 2018 r. można otworzyć w PKO BP specjalną lokatę niepodległościową, a właściwie dowolną liczbę takich lokat. Bank nie wprowadził bowiem żadnych ograniczeń w tym zakresie. Nie ograniczył też maksymalnej kwoty, jaką można wpłacić. Warunkiem jest tylko wpłacenie pieniędzy, które dotychczas nie były przechowywane w banku ani funduszach inwestycyjnych PKO TFI sprzedawanych za pośrednictwem PKO BP. Kto się na to zdecyduje, może się cieszyć oprocentowaniem w wysokości 1,918 proc., choć tylko przez 100 dni. Minimalna wpłat to 1 tys. zł. Lokatę można otworzyć w placówkach, przez internet oraz aplikację mobilną.

Jak produkt PKO BP wypada na tle lokat innych banków nie wymagających założenia konta? Z zestawienia Bankier.pl wynika, że tylko Idea Bank i Alior Bank oferują wyższe oprocentowanie dla kwoty 100 tys. zł.

Standardowe lokaty w PKO BP na okres 1, 3, 6 i 12 miesięcy mają oprocentowanie 0,4-0,7 proc. rocznie, jeśli otwierane są w placówce i o 0,3 pkt. proc. wyższe jeśli otwierane są w kanałach samoobsługowych. Oferowana równocześnie z niepodległościową, zwykła, trzymiesięczna lokata na nowe środki jest oprocentowana na 1,5 proc. rocznie w przypadku założenia w placówce i 1,8 proc., jeśli została uruchomiona w ramach samoobsługi. W innych aspektach nie różni się od lokaty niepodległościowej.

Dla inwestujących w PKO Portfele Inwestycyjne SFIO, bank ma jeszcze lokaty perłowe. Próg wejścia to 1 tys. zł. Można je otwierać w okresie inwestowania w fundusz, a łączna kwota lokat w momencie ich otwierania nie może być wyższa od salda czterech subfunduszy wchodzących w skład PKO Portfele Inwestycyjne SFIO. Lokaty perłowe są otwierane na trzy miesiące, a ich oprocentowanie jest zależne od zamożności klienta banku. Zwykłym PKO BP oferuje 1,5 proc. w stosunku rocznym. Tym z bankowości osobistej i prywatnej dorzuca 0,2 pkt. proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy