PKO BP ma nowego wiceprezesa

Do zarządu banku dołączył Jan Emeryk Rościszewski, który przez 18 lat kierował niewielkim towarzystwem Cardiff Życie.

Do zarządu PKO BP trafiła kolejna w ostatnich tygodniach osoba. Od poniedziałku wiceprezesem banku będzie Jan Emeryk Rościszewski. To menedżer z rynku ubezpieczeniowego, który prawie całą karierę zawodową spędził w niewielkim Cardiff TUnŻ. Pełnił funkcję prezesa ubezpieczyciela od 1998 r. do kwietnia tego roku. Nie wiadomo, czym nowy członek kierownictwa banku będzie się zajmował. Kwestie związane z ubezpieczeniami wziął na siebie Mieczysław Król, który został powołany do zarządu banku na początku czerwca. Do PKO BP należą dwa zakłady ubezpieczeniowe, które działają pod marką PKO Ubezpieczenia.

Oprócz Jana Emeryka Rościszewskiego i Mieczysława Króla nową twarzą w zarządzie PKO BP jest wieloletni poseł PiS Maks Kraczkowski. Został powołany do kierownictwa banku pod koniec czerwca. Ma odpowiadać za działalność PKO BP w segmencie detalicznym. Jan Emeryk Rościszewski rozpoczął karierę zawodową w branży ubezpieczeniowej na początku lat 90. we Francji.

Pracował m.in. dla AXA Banque oraz AXA International. W 1993 został członkiem zarządu wchodzącego na polski rynek ubezpieczyciela Azur. W 1996 r. związał się z francuską grupą finansową Paribas, do której należy Cardiff Życie. Nowy wiceprezes PKO BP jest związany z Zakonem Maltańskim. Od 2012 r. pełni funkcję szpitalnika Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PKO BP ma nowego wiceprezesa