PKO BP może mieć 4 mld zł zysku w tym roku

MD
opublikowano: 27-01-2011, 13:03

…zapowiada prezes największego polskiego banku, Zbigniew Jagiełło.

Rekordowy zysk PKO BP będzie zasługą przyspieszenia wzrostu gospodarczego, niższych rezerw i wyższych wpływów odsetkowych.

- Jeśli założymy silny wzrost gospodarczy i niski poziom rezerw w 2011 roku wówczas zysk netto wysokości 4 mld zł jest możliwy, ale to optymistyczny scenariusz – powiedział Bloombergowi Jagiełło. – Nasz bazowy scenariusz zakłada znaczący wzrost zysku w porównaniu z osiągniętym w 2010 roku – dodał.

Zysk PKO BP w ubiegłym roku szacowany jest na 3 mld zł. Bank poda wyniki za 2010 rok 7 marca.

Jagiełło powiedział Bloombergowi, że “dyscyplina kosztów” widoczna w ubiegłym roku może być trudniejsza do utrzymania jeśli krajowe banku chcą się rozwijać.

Prezes PKO BP powiedział, że bank może przeznaczyć ok. 40 proc. ubiegłorocznego zysku na dywidendę jeśli nie nastąpi „globalny kryzys” oraz jeśli nie znajdzie atrakcyjnego celu akwizycji. Bank nie planuje zwiększania odsetka zysku przeznaczanego na dywidendę w nadchodzących latach bo chce jego większą część przeznaczać na ekspansję.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Banki / PKO BP może mieć 4 mld zł zysku w tym roku