PKO BP ocenia spożywczych detalistów

opublikowano: 24-01-2016, 22:00

Z 41,20 do 61,20 zł podnieśli wycenę jednej akcji Eurocashu analitycy PKO BP, wydając jednocześnie zalecenie „kupuj”. Takie samo zalecenie podtrzymali w przypadku Emperii, ale cenę docelową obniżyli z 88,70 zł do 81,90 zł. Zaznaczyli, że sytuacja makroekonomiczna powinna sprzyjać obu spółkom, ale największy wpływ na ich marże brutto będą miały uregulowania prawne dotyczące handlu detalicznego. Zdaniem Włodzimierza Gillera z PKO BP, ze względu na działalność hurtową i tylko pośrednią ekspozycję na handel detaliczny mniej narażony na konsekwencje podatku od sieci handlowych jest Eurocash. Emperia może uniknąć wysokiego podatku ze względu na niewielki udział w rynku. Analityk uważa, że dla sklepów Stokrotka wyniesie on 0,5 proc., przy czym zakłada rozwój tej sieci. Siłą Eurocashu jest skuteczna integracja Tradisu.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu