PKO BP rozliczy z Iranem

opublikowano: 24-02-2016, 22:00

PKO BP wymienił z kilkoma irańskimi bankami klucze SWIFT, umożliwiając prowadzenie bezpośrednich rozliczeń finansowych pomiędzy Polską a Iranem. Obecnie oferta banku w zakresie wymiany handlowej z Iranem obejmuje m.in. możliwośćdodawania potwierdzenia do akredytyw z Iranu oraz wystawiania gwarancji na podstawie regwarancji z banku irańskiego. W przypadku obu usług bank dokona zapłaty po spełnieniu warunków transakcji bez względu na sytuację finansowąIranu i banku irańskiego. To ma znacznie ograniczyć ryzyko polskich eksporterów handlujących z irańskimi kontrahentami, a także ułatwić przeprowadzanie transakcji.

— Usługę uruchomiliśmy w odpowiedzi na potrzeby zgłaszaneprzez naszych klientów — tłumaczy Jakub Papierski, wiceprezes PKO BP. Informuje, że w kolejnych kwartałach bank będzie rozszerzał ofertę bankowości międzynarodowej o nowe usługi i kierunki geograficzne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu