PKO TFI poluje na inwestorów

JAG
opublikowano: 14-05-2014, 00:00

Do 23 maja potrwają zapisy na certyfikaty inwestycyjne funduszu ze stajni PKO TFI, który okazji do zarobku szuka na globalnym rynku długu.

Zarobić więcej niż na lokacie, przy ograniczonym ryzyku oraz wysokiej płynności inwestycji — taki cel obrał PKO Strategii Obligacyjnych FIZ. Wielu Polaków w to uwierzyło, bo po pierwszej subskrypcji do jego portfela napłynęło ponad 380 mln zł. Fundusz inwestuje na globalnym rynku instrumentów dłużnych i ma za zadanie zarabiać bez względu na koniunkturę. — Aktywa mogą być inwestowane m.in. w obligacje skarbowe i obligacje korporacyjne z całego świata, głównie denominowane w euro i dolarze. Dodatkowo fundusz może wykorzystywać instrumenty pochodne, pozwalające zarabiać na zmianie stóp procentowych — tłumaczy Anna Depko, menedżer ds. komunikacji inwestycyjnej w PKO TFI. Druga emisja potrwa do 23 maja. Certyfikaty można kupić w domach maklerskich: PKO BP, mBanku, BPS oraz BGŻ. PKO Strategii Obligacyjnych powstał w marcu tego roku i w tym czasie zarobił 0,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu