PKO TFI umocniło się na pozycji lidera

opublikowano: 13-11-2017, 22:00

Duży może więcej, zwłaszcza w środowisku niskich stóp procentowych.

PKO TFI, największy obecnie gracz na rynku funduszy rynku kapitałowego, zwiększyło przewagę nad drugim w zestawieniu Pioneer Pekao TFI — na koniec października zarządzało aktywami o wartości 24,1 mld zł, o ponad 6 mld zł większymi od konkurenta. To skutek dobrych wyników zarządzania, ale przede wszystkim gigantycznych napływów (w październiku 866 mln zł netto, od początku roku 3,5 mld zł). PKO TFI zwiększyło aktywa w porównaniu z końcem września o 3,5 proc., Pioneer — o 0,6 proc.

PKO TFI, kierowane przez Piotra Żochowskiego, jest liderem na rynku funduszy rynku kapitałowego pod względem wartości aktywów.
Zobacz więcej

LIDER:

PKO TFI, kierowane przez Piotra Żochowskiego, jest liderem na rynku funduszy rynku kapitałowego pod względem wartości aktywów. [FOT. ARC]

Różnica w dynamice rocznej jest jeszcze większa (23 do 7 proc.). Towarzystwo z grupy Pekao to zresztą w pierwszej dziesiątce jedno z dwóch najwolniej rozwijających się TFI. Gorsze pod tym względem jest tylko TFI PZU, z którego sporą porcję aktywów wycofała spółka matka, zbierająca gotówkę na przejęcie… Pekao. W ciągu roku aktywa TFI stopniały o 41 proc., a firma spadła z pozycji lidera na szóstą lokatę. W górę pnie się natomiast Investors TFI, notujący — podobnie jak PKO TFI — bardzo duże napływy do bezpiecznych rozwiązań. W ciągu roku aktywa podwoiły się do 5,66 mld zł, a towarzystwo awansowało z 15. na 10. pozycję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu