PKP Energetyka uspokaja

GRA
21-07-2015, 11:49

Na finiszu prywatyzacji państwowa spółka postanowiła zwołać konferencję prasową. I uspokoić rynek.

PKP Energetyka, należąca do państwowej grupy kolejowej PKP, jest już prawie sprywatyzowana. W pierwszych dniach lipca wyłączność na negocjacje dostał międzynarodowy fundusz CVC Capital Partners.

Zobacz więcej

Tadeusz Skobel, prezes PKP Energetyka

Fakt, że kandydatem na nowego właściciela jest podmiot prywatny, budzi jednak emocje. Niektórzy eksperci, np. Janusz Steinhoff, były minister gospodarki, krytykują plan przekazania w prywatne ręce tak rozległej sieci dystrybucji prądu.

Zarząd PKP Energetyka postanowił odnieść się do tych zarzutów i przedstawić sprawy "ze swojego punktu widzenia".

- Na przykładzie sprywatyzowanego RWE Stoen można stwierdzić, że Urząd Regulacji Energetyki skutecznie stoi na straży taryf. Prywatny właściciel sieci nie może dowolnie ich kształtować - mówi Tadeusz Skobel, prezes PKP Energetyka.

 

PKP Energetyka jest piątym - po PGE, Tauronie, Enerdze i Enei - sprzedawcą energii elektrycznej w kraju. W 2014 r. wolumen sprzedanej energii sięgnął 7,6 TWh, co daje ponad 5 proc. udziału w krajowej sprzedaży prądu. W 2014 r. firma osiągnęła 4,3 mld zł przychodów i 156,3 mln zł zysku EBITDA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / PKP Energetyka uspokaja