Czytasz dzięki

PKP Energetyka zmienia zarząd

AR
opublikowano: 03-02-2020, 12:26

Od lutego w zarządzie sprywatyzowanej w 2015 r. grupy nie będzie Konrada Tyrajskiego. Zastąpią go Beata Górniak i Marek Kleszczewski - informuje PKP Energetyka.

Rada Nadzorcza PKP Energetyka powołała Beatę Górniak i Marka Kleszczewskiego do pełnienia funkcji członków zarządu grupy kapitałowej PKP Energetyka. Jednocześnie w związku z nowymi wyzwaniami zawodowymi z grupy odszedł Konrad Tyrajski, który pełnił w niej rolę członka zarządu od 2015 roku. Zarząd działa w nowym składzie od 1 lutego 2020 r.

Beata Górniak
Wyświetl galerię [1/2]

Beata Górniak Fot. Materiały prasowe

– Najbliższe lata to praca nad ekosystemem zasilania kolei z odnawialnych źródeł energii. Mamy przygotowaną bazę infrastrukturalną, techniczną i cyfrową oraz wsparcie branży kolejowej. To trudne i ambitne zadanie dlatego cieszę się, że w nowej roli będę mógł jeszcze skuteczniej wspierać jego realizację – komentuje Marek Kleszczewski. 

Beata Górniak i Marek Kleszczewski dołączyli do spółki już po jej przejęciu od skarbu państwa przez  CVC Capital Partners, fundusz private equity (było to trzy lata temu, transakcja opiewała na 1,41 mld zł). Nadal będą pełnić swoje dotychczasowe funkcje w PKP Energetyka, czyli dyrektora departament zarządzania zasobami ludzkimi oraz dyrektora dystrybucji. 

- Przez ostatnie kilka lat zarówno Beata jak i Marek intensywnie pracowali na rzecz rozwoju firmy odpowiadając za kluczowe obszary jej działalności - mówi Wojciech Orzech, prezes PKP Energetyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane