Czytasz dzięki

PKP Intercity kupi dodatkowych 26 wagonów od Cegielskiego

  • PAP
opublikowano: 30-05-2019, 13:25

PKP Intercity zdecydowało się skorzystać z prawa opcji i dodatkowo kupi 26 wagonów w ramach kontraktu z Fabryką Pojazdów Szynowych H. Cegielski, który został podpisany na początku ubiegłego roku, poinformował w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Andrzej Adamczyk
Zobacz więcej

Andrzej Adamczyk Marek Wiśniewski

"Inwestujemy w polski tabor, polska kolej musi się rozwijać, a polscy producenci muszą w rozwoju polskiej kolei brać bezpośrednio udział. I to jest polityka naszego rządu" - powiedział na konferencji prasowej Adamczyk.

PKP Intercity w lutym 2018 roku zawarło z Fabryką Pojazdów Szynowych H. Cegielski umowę na zakup 55 nowych wagonów. Obecnie przewoźnik zdecydował się rozszerzyć zamówienie o 26 wagonów. Wartość kontraktu wzrosła o 223,8 mln zł brutto do 697,3 mln zł brutto.

Nowe wagony będą dostosowane do prędkości 200 km/h i będą kursowały na zagranicznych trasach do Berlina i Wiednia.

Dostawa wszystkich 81 nowych wagonów nastąpi w terminie 48 miesięcy od momentu podpisania umowy, czyli do lutego 2022 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane