PKP Intercity podnosi ceny biletów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-02-2006, 17:55

Od 15 lutego PKP Intercity podnosi ceny biletów w komunikacji krajowej. Podwyżka wyniesie średnio 2,7 proc. -  poinformował przewoźnik w komunikacie przesłanym PAP w środę.

Od 15 lutego PKP Intercity podnosi ceny biletów w komunikacji krajowej. Podwyżka wyniesie średnio 2,7 proc. -  poinformował przewoźnik w komunikacie przesłanym PAP w środę.

    Przykładowo ekspres Warszawa-Wrocław w drugiej klasie podrożeje z 73 do 74 zł, a ekspres Kraków-Gdynia w drugiej klasie z 83 do 87 zł. Ekspres Warszawa-Szczecin w drugiej klasie podrożeje z 78 do 80 zł.

    Jak wyjaśnia PKP Intercity w komunikacie, podwyżka jest efektem wzrostu zewnętrznych kosztów uruchamiania pociągów, niezależnych od przewoźnika.

    W 2006 roku spółka zapłaci więcej za dostawę energii trakcyjnej (wzrost rocznych kosztów o 7 proc.), za wynajem lokomotyw (wzrost rocznych kosztów o 14,6 proc.) i dostęp do linii kolejowych (roczny wzrost kosztów o 5,1 proc.).

    Wyższe są również opłaty za usługi informatyczne i telekomunikacyjne. Więcej wydatków pochłaniają też naprawy taboru oraz ochrona pociągów nocnych - wskazywana przez podróżnych jako jeden z najważniejszych elementów oferty przewozowej.

    Spółka inwestuje w modernizację wagonów pasażerskich - w bieżącym roku zmodernizowanych zostanie ponad 70 - a także w rozwój sieci sprzedaży biletów oraz nowoczesne narzędzia komunikacji i rozbudowę własnego zaplecza technicznego ograniczającego koszty usług zewnętrznych.

    Większe środki przeznaczone zostaną na poprawę warunków obsługi klienta, w tym szkolenia pracowników, zakup terminali mobilnych ułatwiających kompleksową obsługę pasażerów na pokładzie pociągów, ochronę podróżnych i tworzenie nowych centrów obsługi klienta, informuje komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / PKP Intercity podnosi ceny biletów