PKP: nie będzie przetargu

ISB, Cezary Pytlos
opublikowano: 26-02-2002, 00:00

Przetarg na emisję obligacji PKP wartości 1 mld zł zostanie wkrótce unieważniony — podała wczoraj agencja ISB. Powołuje się ona na Macieja Stańczuka, prezesa Westdeutsche Landesbank Polska, który wspólnie z Bankiem Pekao, BRE Bankiem oraz PKO BP stworzył konsorcjum, startujące w przetargu. Jego zdaniem, z konkursu wycofało się konsorcjum Banku Handlowego — drugi oferent. Tymczasem zgodnie z procedurą, żeby przetarg kontynuować, muszą wpłynąć przynajmniej dwie oferty. Roman Hajdrowski, rzecznik prasowy PKP, nie skomentował tej informacji. Nie udało się także uzyskać komentarza Krzysztofa Celińskiego, prezesa PKP.

Obligacje miały zostać przeznaczone na restrukturyzację zadłużenia firmy, głównie na spłatę kredytu o wartości 700 mln zł, zaciągniętego w marcu ubiegłego roku w konsorcjum banków, do którego wszedł właśnie WestLB i Bank Handlowy. Kolej już po raz drugi boryka się z problemem wyboru organizatora emisji obligacji. W ubiegłorocznym konkursie przetarg storpedowali uczestnicy, odrzuceni w pierwszym etapie rywalizacji. Wtedy gra toczyła się o zorganizowanie emisji wartości 2 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB, Cezary Pytlos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKP: nie będzie przetargu