PKP PLK chcą zainwestować w infrastrukturę 9 mld zł w 2014 r.

ISBnews
opublikowano: 22-10-2013, 09:18

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) chcą zainwestować w infrastrukturę kolejową 9 mld zł w 2014 r., poinformował prezes PKP PLK Remigiusz Paszkiewicz.

"W 2014 r. chcemy wydać na inwestycje w infrastrukturę kolejową 9 mld zł. To będzie rok największej liczby remontów kolejowych w historii Polski. Szacuje się, że prace będą trwały w 450 miejscach, podczas gdy teraz utrudnienia są w 250" - powiedział Paczkiewicz, cytowany przez "Dziennik Gazetę Prawną".

Remonty będą skutkować dalszą utratą pasażerów. PKP Intercity już w tym roku, od stycznia do lipca, przewiozło o 3 mln osób mniej niż przed rokiem, podkreślono w materiale.

Kumulacja prac związana jest z koniecznością rozliczenia się przez PKP się z 21 mld zł dotacji do 2015 r. oraz modernizacji tras, którymi od grudnia 2014 r. mają poruszać się pociągi Pendolino.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / PKP PLK chcą zainwestować w infrastrukturę 9 mld zł w 2014 r.