PKP PLK wymówiły umowę Polimex-Mostostal

17-01-2007, 19:03

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Oddział Regionalny w Warszawie poinformowały Polimex-Mostostal o odstąpieniu od zawartej w czerwcu ubiegłego roku umowy na naprawę tunelu średnicowego w Warszawie na linii Warszawa Zachodnia – Warszawa Rembertów.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Oddział Regionalny w Warszawie poinformowały Polimex-Mostostal o odstąpieniu od zawartej w czerwcu ubiegłego roku umowy na naprawę tunelu średnicowego w Warszawie na linii Warszawa Zachodnia – Warszawa Rembertów.

PKP PLK twierdzi, że powodem odstąpienia od umowy jest niewykonanie robót w terminie przez "Konsorcjum Warszawa", które tworzy Polimex-Mostostal (lider konsorcjum) i Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych 7.

- Zarząd Polimex-Mostostal S.A. informuje, że odstąpienie od Umowy przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Oddział Regionalny w Warszawie traktuje jako bezskuteczne wobec nie zaistnienia okoliczności faktycznych podnoszonych przez Zamawiającego – głosi komunikat spółki.

Zdaniem Konsorcjum umowa nadal wiąże strony. Dlatego też Polimex-Mostostal wezwał PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Oddział Regionalny w Warszawie do niezwłocznego udostępnieniu placu budowy celem zakończenia pozostałych do wykonania robót wykończeniowych. Domaga się także akceptacji prawidłowo złożonych wniosków rzeczowo-finansowych na roboty zamienne i dodatkowe, przedłożenia brakującej dokumentacji wykonawczej ochrony przeciwpożarowej tunelu, podpisania aneksu terminowego zwiększającego wynagrodzenie o roboty dodatkowe i zamienne oraz przedstawienia gwarancji bankowej na kwotę roszczeń wynikających z umowy.

- Ponadto informujemy, że obie strony nadal prowadzą rozmowy mające na celu polubowne rozstrzygnięcie kwestii spornych, stąd też oszacowanie skutków finansowych związanych z zaistniałą sytuacją aktualnie nie jest możliwe – informuje Polimex-Mostostal.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKP PLK wymówiły umowę Polimex-Mostostal