PKP Przewozy Regionalne likwidują 20 połączeń w Lubuskiem

18-01-2007, 19:08

Powodem tej decyzji jest brak dostatecznego dofinansowania ze strony władz samorządowych woj. lubuskiego.

Od 1 lutego br. PKP Przewozy Regionalne zlikwidują w Lubuskiem 20 połączeń. Władze spółki poinformowały, że powodem tej decyzji jest brak dostatecznego dofinansowania ze strony władz samorządowych woj. lubuskiego.

Dyrektor lubuskiego oddziału PKP Przewozy Regionalne, Grzegorz Dwojak powiedział na czwartkowej konferencji prasowej, że lubuski samorząd daje za mało pieniędzy na dofinansowanie deficytowych połączeń.

Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego są zaskoczeni decyzjami i zarzutami spółki PKP. "Do tej pory nie dostaliśmy żadnych informacji o deficycie PKP. Nie wiemy ile wynosi i skąd się wziął" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami lubuski wicemarszałek, Sebastian Ciemnoczołowski.

Od 1 lutego znikną m.in. trzy połączenia na trasie Gorzów Wielkopolski-Kostrzyn nad Odrą, nie będzie też jednego połączenia z Niegosławic do Zielonej Góry i z Żagania do Niegosławic.

Zgodnie z prawem, urzędy marszałkowskie są zobowiązane do organizowania i dofinansowywania regionalnych przewozów pasażerskich na terenie swojego regionu.(DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PKP Przewozy Regionalne likwidują 20 połączeń w Lubuskiem