PKP Przewozy Regionalne oferują ulgi wakacyjne

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-06-2005, 17:04

Wakacyjne ulgi i rabaty dla pasażerów przygotowała spółka PKP Przewozy Regionalne. Podczas tegorocznych wakacji ruszy też 112 dodatkowych pociągów wożących podróżnych w najbardziej atrakcyjne turystycznie regiony.

Wakacyjne ulgi i rabaty dla pasażerów przygotowała spółka PKP Przewozy Regionalne. Podczas tegorocznych wakacji ruszy też 112 dodatkowych pociągów wożących podróżnych w najbardziej atrakcyjne turystycznie regiony.

Jak poinformowali przedstawiciele przewoźnika na wtorkowej konferencji prasowej, osoby podróżujące we wtorek, środę i czwartek będą mogły skorzystać z 18-procentowego rabatu, jeżeli kupią bilet w obie strony na trasę przekraczającą 260 km. Promocja obowiązuje od 27 czerwca do 30 września.

Osoby podróżujące maksymalnie z dwojgiem dzieci w wieku do lat 16, będą mogły skorzystać z 33-procentowej ulgi. Ulga ta przysługuje tym podróżnym, którzy nie posiadają indywidualnych uprawnień do ulg. Promocja obowiązuje od 27 czerwca do końca roku. 32 pociągi pospieszne zostaną zaopatrzone w specjalne wagony przystosowane do przewozu rowerów. Opłata za przewóz roweru wyniesie 4,50 zł.

Jak poinformował Marek Nitkowski z zarządu PKP Przewozy Regionalne, zakończyły się już negocjacje z ostatnim regionem (dolnośląskim) na temat porozumienia o finansowaniu przewozów regionalnych. Według jego szacunków, samorządy zdeklarowały w sumie kwotę na 373 mln zł. Nitkowski nie wyklucza, że suma ta może się zwiększyć.

Nitkowski poinformował również, że już rozstrzygnięto przetargi na modernizację 81 wagonów. "Planujemy także, częściowo ze środków unijnych, częściowo z własnych, zakupić 11 elektrycznych zestawów trakcyjnych" - powiedział. Pociągi te mają zostać skierowane na linię Warszawa-Łódź.     lb/ je/ kaj/

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu