PKP: Remont Dworca Centralnego przed Euro 2012

PAP
opublikowano: 02-02-2009, 15:31

Nowe oświetlenie, lepsza informacja dla pasażerów i poprawa infrastruktury dla niepełnosprawnych to prace, które PKP chcą m.in. wykonać na Dworcu Centralnym w Warszawie przed Euro 2012. Nowy dworzec ma powstać dopiero po mistrzostwach.

"Do Euro 2012 będzie przeprowadzony drobny remont na dworcu, niezmieniający z zewnątrz jego wyglądu. Remont ma generalnie uczynić ten dworzec bardziej przyjazny pasażerom, z lepszym oświetleniem w środku, z lepszymi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych, z lepszym systemem informacji dla podróżnych" - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik PKP Michał Wrzosek.

Prace remontowe mogą sięgać 20-30 mln zł.

"Prace, które należy wykonać do Euro nie muszą być tak drogie i kosztowne; będą miały charakter tymczasowy. W związku z tym PKP SA zdecydowało, że remont pokryje z własnych środków i poprosi resort rozwoju regionalnego, by pieniądze, które pierwotnie miały być przeznaczone na Dworzec Centralny, przekazać na remont Dworca Głównego w Gdyni" - powiedział.

Wrzosek zaznaczył, że po Euro 2012 w miejscu obecnego Dworca Centralnego powstanie nowy budynek.

"Zostanie tam wybudowany wielokondygnacyjny budynek. W jego dolnej części ma zostać zlokalizowany dworzec kolejowy" - powiedział Wrzosek. Dodał, że prace nad inwestycją mogą się już rozpocząć w 2012 roku i potrwać do 4 lat. Szacunkowo inwestycja może sięgać kilkunastu mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / PKP: Remont Dworca Centralnego przed Euro 2012