PKP szuka partnerów do Warszawy Centralnej

MAS
opublikowano: 02-10-2015, 11:53

Xcity Investment, spółka która w Grupie PKP odpowiada za współpracę z deweloperami w ciągu najbliższych tygodni ogłosi postępowania dla 15 nowych projektów w całej Polsce.

Największym spośród projektów do którego spółka szuka partnera jest Warszawa Centralna Park. Jedna z najatrakcyjniejszych działek w Warszawie położona jest u zbiegu al. Jana Pawła II i Alej Jerozolimskich. Na działce o powierzchni 2 ha deweloper planuje połączyć funkcje handlowe i biurowe, przewidziany jest także hotel. Planowana powierzchnia komercyjna to 100 tys. mkw. Szacowany koszt inwestycji to 350 mln EUR.

- Największym wyzwaniem związanym z tym projektem jest wykorzystanie potencjału lokalizacji - mówi Maciej K. Król, prezes Xcity Investment.

Wśród projektów dla których spółka w najbliższym czasie poszuka partnerów są także inwestycje w mniejszych miastach, takich jak Bielsko-Biała, Chorzów, Elbląg, Kłodzko, Oleśnica, Koło i Kutno.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane