PKW wydłuża ciszę wyborczą

DI, PAP
opublikowano: 24-05-2015, 20:30

W związku z ogłoszeniem półtoragodzinnej przerwy w pracy komisji obwodowej w Kowalach, gmina Skoczów, cisza wyborcza została przedłużona do godz. 22.30 - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Komisja w Kowalach ogłosiła przerwę w związku ze śmiercią wyborcy.

KOMENTARZE ANALITYKÓW, EKONOMISTÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW JUŻ DZIŚ WIECZOREM NA PB.PL!

"Miało miejsce zdarzenie nadzwyczajne. Przed chwilą otrzymaliśmy informację, że w miejscowości Kowale (powiat cieszyński) o godz. 17.35 w lokalu wyborczym zasłabła kobieta lat 80. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia i podjęto akcję reanimacyjną, jednakże kobieta zmarła w lokalu wyborczym" - poinformował wiceprzewodniczący PKW Sylwester Marciniak podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Dodał, że o zdarzeniu powiadomiono prokuratora i w lokalu - na mocy uchwały podjętej przez Obwodową Komisję Wyborczą nr 14 - zarządzono przerwę w głosowaniu oraz zamknięcie lokalu wyborczego w godz. 17.30-19.00.

"Zatem cisza wyborcza zostaje przedłużona do godz. 22.30" – podkreślił Marciniak.

Dodał, iż oznacza, to że cisza wyborcza do tej godz. obowiązuje w całym kraju "dlatego, że w tej obwodowej Komisji Wyborczej będą jeszcze trwały wybory do godz. 22.30".

Zaznaczył jednocześnie, że wszystkie pozostałe lokale wyborcze zostaną zamknięte o godz. 21.00. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / PKW wydłuża ciszę wyborczą