Płace w górę

opublikowano: 04-09-2017, 22:00

Stawka za godzinę —14,49 zł, czyli 2434 zł brutto miesięcznie — tyle wyniosło średnie wynagrodzenie pracowników tymczasowych w pierwszym kwartale tego roku. Wyliczenia te podaje Polskie Forum HR, członek Konfederacji Lewiatan.

Przeanalizowano wynagrodzenia 65 tys. pracowników tymczasowych zatrudnionych w firmach członkowskich Polskiego Forum HR, czyli w agencjach: Adecco, Aterima, Dekra, Gi Group, Kelly Services, Konvert, ManpowerGroup, Orienta, Otto Work Force, Randstad, Trenkwalder oraz Uniapol. Było to kolejna coroczna analiza. Z aktualnej wynika, że średnie wynagrodzenie okazało się wyższe w porównaniu z wypłacanym w 2016 r., kiedy średnia stawka wynosiła 13,03 zł brutto za godzinę. Autorzy badania komentują, że analizowane zarobki pracowników tymczasowych rosną szybciej niż minimalna płaca, która w 2017 r. wzrosła o 8,1 proc. — i jest to jeden z efektów rynku pracownika i walki o kandydatów.

Wśród analizowanych wynagrodzeń przeważały płace osób zatrudnionych do wykonywania prac prostych (39 proc.). Ich średnia godzinowa płaca wyniosła 13,52 zł brutto — o 9,3 proc. więcej niż w poprzednim roku. Większą podwyżkę, o 9,6 proc., odnotowano w wynagradzaniu operatorów i monterów maszyn i urządzeń, także licznej grupy badanych (26 proc.). Ich przeciętna stawka za godzinę pracy wyniosła 13,95 zł brutto. [IWA]

11,2 proc. O tyle wzrosło średnie wynagrodzenie pracowników tymczasowych w I kwartale tego roku...

21,11 zł … a taką przeciętną stawkę godzinową brutto oferowano pracownikom obsługi biurowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu